» Erdhi Ronaldoja, por Juventusi i “bën gati valixhet” Paulo Dibalas

Erdhi Ronaldoja, por Juventusi i “bën gati valixhet” Paulo Dibalas

Ardhja e Kristiano Ronaldos te ekipi i Juventusit duket se do të bëjë një lojtar “kurban” në ekip. Një lojtar i cili do të mund të nxirrte një pjesë të mirë të parave që u dhanë për blerjen e Ronaldos do të ishte argjentinasi Paulo Dibala. Lojtari duket se nuk kaloi një zezon të mirë në Torino si dhe pati dhe mosmarrëveshje me trajnerin Alegri.

Dibala

Klubi që është hedhur në sulm për Dibalën është Liverpuli i cili mendohet se ka filluar bisedimet me lojtarin duke ofruar një shumë prej 90 milionë euro. Ndoshta Juventusi mund të kërkojë më shumë ose do të tentojë të largojë nga ekipi Gonzalo Higuainin.

ronaldo


360grade.al


Boll Hashim me intervista, Ramush Haradinaj ka të drejtë!

Të tjera