» Video/ NASA prezanton planin e ri hapësinor: Pajisja me shpejtësi ekstreme do të afrohet aq shumë me diellin si…

Video/ NASA prezanton planin e ri hapësinor: Pajisja me shpejtësi ekstreme do të afrohet aq shumë me diellin si…

Qëndra e kërkimit hapësinor NASA, në profilin e saj në facebook ka prezantuar një projekt madhor përsa i përket studimit të të gjitha aktiviteteve që kryen Dielli.

NASA në statusin e saj në facebook shkruan: Pasi lëshuam tre pajisjet tona në hapësirë, muajin tjetër sateliti ynë do të lëvizë me një shpejtësi prej 430,000 mph, pra në këtë mënyrë fluturon me shpejt më nxehtë dhe më afër diellit si kurrë më parë.

/360grade.al/

Pershtati: D.K


360grade.al


Ato që ju dhanë Ramës me të tepërt, po i hiqen sot, një e nga një…

Të tjera