» Meta në San Marino: Me shumë kënaqësi dhe interes të veçantë vizitova Institutin e Inovacionit

Meta në San Marino: Me shumë kënaqësi dhe interes të veçantë vizitova Institutin e Inovacionit

Presidenti i Republikës Ilir Meta, gjatë vizitës së tij zyrtare në San Marino, ka vizituar Institutin e Inovacionit, ku çdo vit përgatiten me mijëra të rinj për të ardhmen e tyre në këtë fushë.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i shtetit përmes një postimi në Facebook.

Ja çfarë shkruan Meta:

Me shumë kënaqësi dhe interes të veçantë vizitova Institutin e Inovacionit në San Marino, një qendër e rëndësishme e start-up në përgatitjen e të rinjve dhe të ardhmen e tyre në këtë fushë. Një mundësi e shkëlqyer për të nxitur bashkëpunimin tonë dypalësh, veçanërisht në dobi të të rinjve të talentuar shqiptarë dhe institucioneve tona të kësaj fushe.


360grade.al


Boll Hashim me intervista, Ramush Haradinaj ka të drejtë!

Të tjera