» Horoskopi javor, zbuloni çfarë ju kanë rezervuar yjet nga 9 deri 15 korrik 2018

Horoskopi javor, zbuloni çfarë ju kanë rezervuar yjet nga 9 deri 15 korrik 2018

DASHI21. mars – 20. prill

Çështjet e zemrës do jenë shumë të privilegjuara gjatë kësaj jave. Edhe pse partneri do jetë serioz ai do dije si t’iu përkëdhelë me mënyrat e tij dhe do ju bëjë të ndiheni të plotësuar. Ju beqarët do mendoni se keni shumë të meta, por në fakt persona të huaj do ju thonë të kundërtën. Në disa ditë të javës do josheni ashtu si nuk e keni imagjinuar asnjëherë. Financat do jenë goxha të favorshme dhe gjendja do ketë përmirësime te mëdha. Shëndeti do jete me i mire nga një jave me pare e madhe do ndiheni me pak nervoze. Ne pune Dielli do ju frymëzojë dhe do keni ide shume me të mira për disa projekte të nisura. Marrëdhënia me familjarët do jetë goxha më e ekuilibruar.

DEMI21. prill – 21. maj

Këtë jave, me ne fund, do e kuptoni se ai qe keni ne krah nuk bën për ju. Nuk keni as ide dhe as aspirata te përbashkëta kështu qe nuk ja vlen te qëndroni me bashke. Do ndiheni me te çliruar. Beqaret nga ana tjetër do kenë njohje te reja dhe do njihen mire ne praninë e atyre personave. Gjithçka do varet nga ata pe rate qe do ndodhe me pas. Me financat nuk pritet asnjë lloj problemi. Shëndeti mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël. Pini qetësues, por ne asnjë mënyrë mos e teproni. Ne pune ambicia do ju beje te qëndroni gjithë kohës ne gatishmëri. Nuk do ju shpëtojë asnjë detaj dhe do arrini rezultate te shkëlqyera. Ne familje do merren vendime te mëdha.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Jave e qete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni me tepër kohe me partnerin dhe do flisni hapur për gjithçka me te. Shpesh edhe do e këshilloni njeri-tjetrin. Beqaret do joshen tej mase nga persona shume me te vegjël prej tyre dhe nuk do ndalen derisa t’i bëjnë për vete. Ne planin financiar mos prisni përmirësime te menjëhershme. Dita pas dite gjendja do stabilizohet. Shëndeti do ketë shqetësime ditët e para, prandaj mos neglizhoni asnjë shqetësim. Fundi i javës do jete me i qete. Ne pune do bëni gjithçka qe do ju kërkohet pa menduar për pengesat qe mund t’iu dalin para. Te gjithë kane sfida, por lum ata qe gjejnë mënyrën e duhura për t’i kaluar me sa me shume qetësi. Jeta familjare do ketë probleme te vogla.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Jeta ne çift do jete e mrekullueshme çdo dite te kësaj jave. Do qëndroni me tepër ne shoqërinë e partnerit tuaj dhe bashkëpunimi do forcohet. Për beqaret do ndizet drita jeshile dhe shume gjera do marrin drejtimin e duhur. Personi qe do keni pranë do ju përshtatet ne çdo pike. Financat nuk do jene aq te mira sa do dëshironit megjithatë me pak kujdes mund t’ia dilni edhe ashtu. Shëndeti do ketë disa probleme te vogla. Mos mbani dieta strikte sepse do pendoheni tej mase. Ne pune duhet te tregoheni gjithë kohës realiste dhe te mos ju besoni verbërisht kolegeve. Disa prej tyre mund t’iu prishin planet për shkak te zilise. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet e qëndrueshme dhe pa probleme.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Këtë jave, me ne fund, do e kuptoni se ai qe keni ne krah nuk bën për ju. Nuk keni as ide dhe as aspirata te përbashkëta kështu qe nuk ja vlen te qëndroni me bashke. Do ndiheni me te çliruar. Beqaret nga ana tjetër do kenë njohje te reja dhe do njihen mire ne praninë e atyre personave. Gjithçka do varet nga ata pe rate qe do ndodhe me pas. Me financat nuk pritet asnjë lloj problemi. Shëndeti mund te ketë ndonjë shqetësim te vogël. Pini qetësues, por ne asnjë mënyrë mos e teproni. Ne pune ambicia do ju beje te qëndroni gjithë kohës ne gatishmëri. Nuk do ju shpëtojë asnjë detaj dhe do arrini rezultate te shkëlqyera. Ne familje do merren vendime te mëdha.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do largoheni për disa momente nga realiteti këtë jave dhe do bëni gjerat çmendura me partnerin. Emocionet do jene te forta kështu qe do ja vleje mundimi. Beqaret do shoqërohen me persona disi te turpshëm, por me shume vlera. Mos lejoni qe këto mundësi t’iu ikin nga duart. Ne planin financiar rrethanat nuk do jene te përshtatshme për te kryer investime te pafundme. Gjendja shëndetësore do vije duke u përmirësuar dita ditës. Mos harroni te konsumoni sa me shume perime dhe peshk. Ne pune ka ardhur koha te përveshni mëngët dhe te guxoni te bëni diçka qe ju është propozuar kohe me pare. Përfundimi jo vetëm qe do jete i mire, por do fitoni edhe shuma te konsiderueshme ne para. Familja pa probleme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Do ketë ndryshime rrënjësore gjate kësaj jave ne jetën tuaj sentimentale. Do i sqaroni hatermbetjet dhe do ndiheni shume me te qete. Beqaret do pëlqejnë aq shume persona saqë ne fund do e kenë te vështirë te bëjnë zgjedhjen e duhur. Ne planin financiar do jeni me shume fat. Gjendja do ketë aq shume përmirësime saqë do mbeteni pa fjale. Shëndeti do jete ne periudhën me te mire. Jo vetëm qe nuk do keni shqetësime, por do jeni edhe me më shume energji dhe dinamizëm. Ne pune do përshtateni shpejt me detyrat e reja dhe do arrini majën e suksesin me herët nga sa mund ta mendoni. Familjaret duhet t’i dëgjoni me kujdes dhe t’i respektoni.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Këtë jave do kaloni momente fantastike ju qe jeni ne një lidhje. Do jeni te dy kureshtare si ju ashtu edhe partneri juaj, prandaj do jeni te gatshëm te provoni edhe eksperienca te reja. Beqaret duhet te tregohen sa me te arsyeshëm sepse përndryshe mund te hedhin hapa te gabuara. Me financat nuk duhet as te luani as te rrezikoni. Mundohuni qe t’i menaxhoni si duhet ato para qe keni dhe te ulni ne maksimum shpenzimet. Shëndeti do jete delikat. Do jeni te ndjeshëm dhe do prekeni nga çdo virus qe do ekzistoje. Ne pune shume gjera do gjejnë zgjidhje dhe do jeni disi me te qete. Do ndiheni krenare edhe për shkak te përgëzimeve qe do merrni nga shefat. Ne familje do ketë ndryshime rrënjësore.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Do keni mosmarrëveshje me partnerin tuaj gjate kësaj jave, por kurrsesi nuk duhet ta shihni atë si kundërshtarin me te forte. Do keni pasoja te renda po bëtë gabime. Beqaret do e gjejnë me ne fund shpirtin binjak dhe do fillojnë me te një lidhje te qëndrueshme. Gjithçka do jete si ne një ëndërr. Ne planin financiar do jeni me shume fat. Do arrini te kryeni shpenzimet e menduara dhe te shlyeni borxhet. Shëndeti do jete me i mire se disa kohe me pare. Fale mbështetjes se Diellit do e rikuperoni dinamizmin dhe energjinë e munguar. Ne pune do jeni te vendosur dhe do keni goxha progres. Te gjithë do ju kenë zili, por nuk do mund t’iu arrijnë dot. Jeta familjare nuk do jete shume e qete.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Kjo jave vërtet nuk do jete aq emocionuese sa ju e keni pritur, por te paktën rutina do mbaroje dhe nuk do ndiheni te mërzitur. Ditët do jene pozitive. Beqaret nga ana tjetër do kenë një periudhe me te begate dhe te mbushur me takime interesante. Mos u fiksoni pas detajeve te vogla sepse as ju vete nuk jeni perfekte. Ne planin financiar do jeni me te përkujdesur dhe nuk do shpenzoni pa u menduar. Shëndeti do jete i mire nëse kujdesi për veten, mbroheni nga i ftohti dhe ushqeheni si duhet. Jeta profesionale do ketë edhe disa pengesa, por me durim dhe këmbëngulje do i kaloni me sukses. Nuk duhet te dorëzoheni para kohe. Marrëdhënia me familjaret nuk do jete aspak e keqe.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Tregohuni shume te kujdesshëm gjate gjithë kësaj jave juve qe jeni ne një lidhje sepse ne një moment apo ne një tjetër situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Beqaret do kenë vetëm flirte me disa persona, asgjë me tepër sesa aq. Megjithatë do ndihen mire duke qene se miqtë dhe familjaret do iu gjendjen ne çdo kohe pranë. Ne planin financiar do ju ndihmojnë disa te afërm dhe gjendja do jete shume e mire. Shëndeti nuk pritet te ketë probleme. Mos harroni te përdorni shpeshherë çaj dhe mos neglizhoni as seancat e yoga-s. Ne pune do hidhni hapa te mëtejshme duke u bere jo vetëm te njohur, por duke fituar edhe me shume te ardhura. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Mos bëni gabim ta lini pas dore partnerin gjate kësaj jave sepse shume te tjerë po ju vështrojnë prej kohesh dhe presin qe t’ua rrëmbejnë atë. Çdo moment te lire kushtojani atij dhe përgatisni edhe surpriza. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe jo te fillojnë një lidhje sa për te mos qene vetëm. Me vone do vuajnë nëse e bëjnë këtë. Gjendja e financave ka shume mundësi te përmirësohet dhe ju te kryeni transaksione. Dita e enjte do jete më me fat. Gjendja fizike do jete e mire, por ajo morale do lere për te dëshiruar. Flisni me ndonjë psikolog dhe bëni yoga. Ne pune do keni shume ambicie dhe kjo do ju shtyje te provoni sfida te reja. Me familjaret duhet te flisni hapur dhe mos mbani te fshehta.


360grade.al


“Masa kritike” Basha+Kryemadhi, Rama në prag të vetmisë së thellë

Të tjera