» Goditet banda shqiptare në Itali, 7 në pranga. Ja si vepronte /Del video e grabitjes

Goditet banda shqiptare në Itali, 7 në pranga. Ja si vepronte /Del video e grabitjes

Policia italiane ka shkaterruar banden shqiptare te grabitjeve ne banesa dhe pika karburantesh, e akuzuar se fundi edhe per trafik droge.

Mediat italiane bejne me dije se ne pranga jane vene 7 shqiptare, mes moshes 20 dhe 26 vjec, emrat e te culeve nuk jane bere ende te ditur.

Kamerat e sigurise kane nxjerre zbuluar shqiptaret, teksa kryejne nje nga grabitjet ne nje pike karburanti.

Ne video duken dy shqiptaret, me leva ne duar realizojne grabitjen e radhes. Ne koke mbajne kapuce te zinj per te mos u identidfikuar, por duket se kjo nuk i ka shpetuar.

Policia ka bere me dije se arrestimi i tyre vjen pas nje hetimi nisur qe ne janar. banda vepronte ne provincën e Milanos dhe gjithashtu ishte aktive në krahinat e Monza dhe Brianza, Bergamo, Brescia, Lodi dhe Varese.

Ata akuzohen per se paku 15 vjedhje ne muaj ne pikat e karburanit dhe 14 vjedhje dhe dy grabitje shtëpish.


360grade.al


Kompleksimi i Opozitës dhe oksigjeni që mori prej saj kryeministri

Të tjera