» E FUNDIT/ Ndodh në Gjirokastër, e godet me thikë pastaj i thyen dhe xhamin e makinës (Emri)

E FUNDIT/ Ndodh në Gjirokastër, e godet me thikë pastaj i thyen dhe xhamin e makinës (Emri)

Një plagosje me armë të ftohta ka ndodhur në Gjirokastër mëngjesin e sotëm. Sipas policisë, një shtetas ka goditur me thikë një shtetas tjetër, e më pas i ka thyer xhamin e makinës. Sipas policisë, Klevis Saka, 20 vjeç, banues në Memaliaj, pasi me armë të ftohtë, thikë ka kanosur, goditur e dëmtuar lehtë në trup shtetasin Klajdi Dervishi, si dhe ka prishur rendin e qetësinë publike. Klajdi Dervishi, 22 vjeç, banues në Memaliaj, pasi ka goditur me sende të forta  shtetasin Klevis Saka, si dhe i ka thyer xhamin e parë të automjetit në pronësi të këtij shtetasi. Polica ka arrestuar menjëherë autorin e ngjajres

Njoftimi

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Stacionin e Policisë Memaliaj u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Klevis Saka, 20 vjeç, banues në Memaliaj, pasi me armë të ftohtë, thikë ka kanosur, goditur e dëmtuar lëhtë në trup shtetasin Klajdi Dervishi, si dhe ka prishur rendin e qetësinë publike. Klajdi Dervishi, 22 vjeç, banues në Memaliaj, pasi ka goditur me sende të forta  shtetasin Klevis Saka, si dhe i ka thyer xhamin e parë të automjetit në pronësi të këtij shtetasi.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme, nenet 84, 90, 274, 279, 89 dhe 150 të Kodit Penal.


360grade.al


Pse ka shpallur sulm dhe çfarë parandjen KM-ja?

Të tjera