» VIDEO/ Arritën në finale të Botërorit, qeveritarët kroatë shkojnë në Parlament me bluzat e Kombëtares

VIDEO/ Arritën në finale të Botërorit, qeveritarët kroatë shkojnë në Parlament me bluzat e Kombëtares

Ajo që po përjetojnë njerëzit në Kroaci është unike pasi për herë të parë ekipi kombëtar i futbollit ka siguruar pjesëmarrjen në një finale të Botërorit.

Ekipi i drejtuar nga Dalic mundi 2-1 Anglinë në gjysmëfinale duke bërë që në të gjithë vendin të shpërthejë festa.

Për këtë arsye sot Kryeministrja dhe Ministria e vendit u paraqitën në mbledhjen e kabinetit qeveritar me bluza të ekipit kombëtar të futbollit.

Kujtojmë që në finale të dielën Kroacia do të ndeshet me Francën.


360grade.al


Pse o Ramë, Shqiponja në hyrje të Tiranës të duket vulgare? Ke kandiduar për stilist të Kombit?

Të tjera