» VIDEO/ 200 kg tritol për shembjen e urës që nuk u inagurua kurrë, ja përse

VIDEO/ 200 kg tritol për shembjen e urës që nuk u inagurua kurrë, ja përse

Autoritetet në Kolumbia shkatërruan me eksploziv mbetjet e një ure e cila ishte në ndërtim e sipër.

U ra u prish pasi ishte projektuar gabim dhe një pjesë e saj ishte shembur vetë më 15 janar duke vrarë nëntë punëtorë.

Rreth 200 kg eksploziv janë përdorur gjatë shpërthimit.

Ura Chirajara ndodhet në rrugën që lidh Bogotën me qytetin e Villavicencio.


360grade.al


Pse o Ramë, Shqiponja në hyrje të Tiranës të duket vulgare? Ke kandiduar për stilist të Kombit?

Të tjera